صفحه ها
دسته
دانلود
وبلاگ دوستان
پیوندها
وبلاگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 432043
تعداد نوشته ها : 571
تعداد نظرات : 506
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
 


کارشناسان مرکز محافظت شده حیات وحش با دیدن طلاق بین دو قو شگفت زده شدند.تمام قوها در این مرکز دارای شناسنامه هستند و محققان به دقت زندگی این حیوانات را تحت نظر دارند.
به گفته آن ها این پدیده بسیار در بین قوها نادر است و در طول 40 سال گذشته این دومین مورد در میان 4 هزار جفت قویی است که در این ناحیه زندگی کرده اند.
این پرندگان بعد از انتخاب جفت تا آخر عمر در کنار یکدیگر باقی می مانند و معمولا فقط در صورت مرگ یکی از آن ها جفت دیگری دوباره به فکر جفت یابی می افتد.
اما این بار زمانی که قوها از مهاجرت سالانه خود از روسیه بازگشتند دانشمندان متوجه شدند یک جفت از قوها از یکدیگر جدا شده و هر کدام جفت جدیدی پیدا کرده اند. این پدیده که به شدت در میان این حیوانات نادر است باعث تعجب فراوان کارشناسان شد.
جولیا نوث یکی از محققان این مرکز در این باره گفت : این واقعه ما را متعجب کرد.قوها واقعا به وفاداری به یکدیگر علاقه دارند و تا آخر عمر در کنار جفت خود باقی می مانند و فقط در صورت مرگ جفت خود تصمیم به جفت یابی می گیرند.
کارشناسان معتقدند شاید یکی از دلایل جدای این جفت عدم موفقیت در تولید مثل باشد زیرا آن ها در طول مدت چند سالی که در کنار یکدیگر زندگی می کردند هیچ گاه تخم گذاری نکرده اند.
قوهای کوچک ترین و نادرترین نژاد قوها در انگلستان هستند و همه آن ها در این کشور دارای شناسنامه هستند و با مکانیسم های خاصی تعیین هویت می شوند.

دسته ها : تازه ها
X